Jak wybrać w sposób sensowny książki na wakacje?

Na co masz ochotę?

Właśnie rozpoczyna się lato kalendarzowe. Co to oznacza? Już wkrótce nasz wymarzony urlop. Gdy wybieramy się na urlop upragniony, to na pewno już się zastanawiacie, które książki na wakacje wybrać. Musimy mieć świadomość, że wybór ten nie jest zbyt prosty. Ograniczeniem, z którym musimy się zmierzyć jest miejsce w walizce. Gdy wybieramy się samochodem na wakacje, to nie ma problemu. Gorzej wygląda sytuacja, gdy lecimy samolotem.

Na pewno musimy wiedzieć ile przeczytamy realnie w ciągu urlopu? Jeśli jedziemy na dwa tygodnie, to zastanówmy się ile zwykle czytamy w takim okresie książek, gdy jednocześnie mamy inne obowiązki. Musimy także wiedzieć w jaki sposób spędzamy urlop. Jeśli będzie to aktywny urlop, to raczej zabierzmy ze sobą mniej lektur, z kolei gdy stawiamy na plażowanie, to większa ilość tomów może nam się przydać. Musimy także wiedzieć na co mamy ochotę? Gdy wybieramy konkretne tytuły jak na przykład “Złota klatka”, to musimy być przekonani co do tego typu lektur. Bezpiecznie jest postawić chociażby na swojego ulubionego pisarza. W takiej sytuacji możemy być prawie pewni co do wyboru tytułu.

Poszukajmy inspiracji

Możemy także sprawdzić czy ktoś napisać książkę o miejscu, w którym spędzamy urlop. Znajdźmy książkę, która jest z danym miejscem powiązana. W ten sposób na pewno zainspirujemy się do zwiedzania ciekawych uliczek, kawiarni oraz oczywiście zabytków. A gdzie ze sobą zabierzemy lekturę? Musimy uwzględnić wagę, format, objętość książki oraz wagę lektur. Na wakacje nie zabierajmy tomów, które przypominają encyklopedię. Najlepiej sprawdzają się kieszonkowe formaty, które zmieszczą się nam w plecaku czy też w torebce. Gdy mamy ochotę na zabranie większej ilości książek, to postawmy na nowoczesność, a więc na ebooki. Nie poleca się zabrania czytnika ze sobą na plażę, ale sprawdzi się idealnie w hotelu pokojowym, podczas długiej podróży autokarem czy też samolotem.

Wiele osób także się zastanawia co zrobić, jeśli książka się nam znudzi, albo też zabraknie nam tytułów? Jeśli się wybieramy na urlop w Polsce bądź też czytasz po angielsku, to nie musimy się martwić. Zawsze kupimy jakąś ciekawą książkę. Gorzej jeśli czytamy tylko po polsku, a urlop spędzamy w zagranicznym kurorcie.

Na pewno poradzimy sobie z wyborem idealnej dla nas lektury, która tylko sprawi, że nasz urlop będzie jeszcze bardziej udany. Naprawdę jest to możliwe. Jak to się mówi od przybytku głowa nie boli. Lepiej wziąć jedną książkę więcej, niż zostać bez niczego.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com
Najlepsza książka na wakacje<<

About the author : Amanda