4 najlepsze książki na wakacje

Rozpoczynające się lato, a wraz z nim sezon wakacyjno-urlopowy, sprzyja nadrabianiu książkowych zaległości. I generalnie uprzyjemnianiu sobie wolnego czasu lekturą. Pomimo łatki “lekkich, łatwych i przyjemnych”, jaka przylgnęła do książkowych pozycji wybieranych przez nas w tym okresie, nie musi się to oznaczać książek złych czy przeciętnych. Szukając ciekawej historii, wiarygodnych bohaterów czy porywającej akcji możemy znaleźć wiele wysoko ocenianych pozycji. Nie znaczy to, że powinniśmy odmawiać sobie czytelniczych guilty pleasure.

Jakie więc są najlepsze książki na wakacje? Oto krótka lista.

“Diuna” Frank Herbert

Klasyka powieściowego science-fiction. Te wakacje mogą być świetnym czasem na zapoznanie się z pustynnym uniwersum Diuny. Zwłaszcza w perspektywie premiery pod koniec 2020 roku filmu na jej podstawie w reżyserii Denisa Villeneuve’a (“Blade Runner 2047”, “Nowy początek”). Pomimo 55 lat od jej premiery, książka dzięki poruszanym w niej tematom moralności, ekologii czy polityki, nadal pozostaje niezwykle aktualna. Dodatkowo diabelnie wciąga świetna historia walki rodów Harkonennów i Atrydów o panowanie nad planetą Arrakis. 

“Atomowe nawyki” James Clear

Kto z nas nie chciałby, by w końcu zdrowiej się odżywiać, rzucić palenie czy być w lepszej formie? Okazuje się, że może to być prostsze, niż myślimy. Tytułowe “atomowe nawyki” to drobne zmiany, które pomogą nam w kształtowaniu pozytywnych przyzwyczajeń i pozbyciu się złych nawyków. Warto wrócić z wakacji jako lepsza osoba, a ta książka nam w tym z pewnością pomoże.

“365 dni” Blanka Lipińska

Trudno uwolnić się ostatnimi czasy od tego tytułu. Zwłaszcza po Netflixowej premierze filmu opartego na książce i wszystkich kontrowersjach, które wzbudził. Nie zmienia to jednak faktu, że “polska odpowiedź na Greya”, nadal pozostaje na szczytach list bestsellerów i wciąż przyprawia swoje czytelniczki o szybsze bicie serca i wypieki na twarzy. Pozycja typowo z gatunku guilty pleasure, jaki inny czas niż wakacje będzie najlepszy dla takiej lektury?

“Igrzyska śmierci” Suzanne Collins

O serii znowu zrobiło się głośno za sprawą książki “Ballada ptaków i węży” – czyli prequelu opisywanych w “Igrzyskach…” wydarzeń. Jeżeli pomimo jedenastu lat od zakończenia trylogii nie miałeś jeszcze okazji poznać historii Katniss Everdeen oraz dystopijnego świata Panem – napraw swój błąd czym prędzej. Sprzedany w ponad 100 milionach egzemplarzy bestseller zdobył serca czytelników na całym świecie wartką akcją, charyzmatyczną bohaterką oraz ponurą wizją świata przyszłości.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com
>>Najlepsza książka na wakacje

About the author : Amanda